Close

OBECNÉ DOTAZY

Kde mohu najít technické informace o vašich produktech?

Poskytujeme komplexní soubor technických informací pro podporu všech našich produktů. Odkazy na technické informace naleznete na stránkách produktů na webu.

RADY PRO X-RAY SKENERY NA LETIŠTI: FILMY & FOTOPAPÍRY

Pokud potřebujete cestovat letadlem s filmem, doporučujeme, abyste film vždy nosili v kabinovém zavazadle. Rentgenové skenery sloužící ke kontrole příručních zavazadel jsou bezpečné pro všechny filmy s nejvyšší rychlostí, takže kromě DELTA PROFESSIONAL 3200 je to naše doporučení. Také je možné požádat o ruční kontrolu filmů a většina bezpečnostních pracovníků to dovolí (i když to se liší mezi letišti a zeměmi). Pro DELTA 3200 byste měli požádat o ruční kontrolu nebo alternativně koupit film ve vašem místě určení. Upozornění: Nedoporučujeme dávat žádné filmy do odbavených zavazadel, rentgenové přístroje používané pro skenování odbavených zavazadel jsou silnější než skenery příručních zavazadel a mohou způsobit zamlžování vašich filmů.

JAKÉ DOPORUČENÍ MŮŽETE DÁT PRO SKLADOVÁNÍ PAPÍRU / FILMU / CHEMIE – VČETNĚ ZMRAZOVÁNÍ & ROZMRAZOVÁNÍ?

Vyvarujte se uchovávání našich produktů v teplých a vlhkých podmínkách. Očekáváme, že papír bude trvat až tři roky po zakoupení v závislosti na podmínkách skladování a tekuté chemii po dobu přibližně dvou let. Je možné prodloužit životnost výrobku tím, že ho budete udržovat v chladu a suchu. Nikdy nemrazte kapalné chemikálie, existují přísady, které vyjdou z roztoku a některé se nikdy znovu nerozpustí.

Papír a fólie mohou být buď chlazené nebo zmrazené, ale nejdříve by měly být utěsněny v plastových pytlících k ochraně. Výrobky by měly být před otevřením přejít na pokojovou teplotu, jinak by mohlo dojít k poškození kondenzace. Vyhněte se opakovanému rozmrazování a zmrazování filmů.

Kde mohu najít informace o historických produktech ILFORD?

Více o naší historii naleznete zde. www.photomemorabilia.co.uk je další užitečný zdroj informací o historických produktech ILFORD. Jedná se o nezávisle udržovanou webovou stránku a veškeré dotazy týkající se informací na těchto stránkách by měly být směrovány na ně.

Kde mohu najít informace o produktech společnosti ILFORD rovnocenné svému existujícímu filmu, papíru nebo chemikáliím?

Podívejte se na náš srovnávací, informační list produktů.

MŮŽU POUŽÍVAT VÝROBKY ILFORD S OSTATNÍMI VÝROBCI FILMOVÝCH PAPÍRŮ A CHEMIKÁLIÍ?

Můžete, ovšem nemůžeme vám zaručit že výsledky budou optimální, protože nemáme žádnou kontrolu nad produkty, výkonem a kvalitou jiných výrobců.

WHERE CAN I GET MY LEGACY ILFORD EQUIPMENT REPAIRED?

Bohužel, už se nadále nevlastníme náhradní díly nebo podpůrná zařízení.

Pokud nás kontaktujete, poskytneme vám podrobnosti o firmách, které stále provozují servis.

JAK SI NASTAVÍM ČAS NA ZPRACOVÁNÍ PRO RŮZNÉ TEPLOTY?

Uvádíme pokyny pro zpracování v prospektech pro každý z našich filmových a papírových produktů. Máme také schéma kompenzace teploty k dispozici ke stažení.

JAK MŮŽU ŠETŘIT VODU PŘI ČIŠTĚNÍ FILMŮ A  FOTOPAPÍRŮ?

Pokud potřebujete minimalizovat spotřebu vody při zpracování filmů a papírů, můžete se obrátit na tento dokument

2 Comments on “OBECNÉ DOTAZY

Fotopapír pro digitální tisk už se nedělá?
6. 12. 2020 at 12:29

Dlouho používám k digitálnímu tisku papíry ILFORD Galerie Smooth Pearl (produktové číslo GPSPP12) vyráběný v Německu. Dnes se mi nepodařilo je v žádném e-shopu v Česku najít. Znamená to, že se přestaly dělat? Nebo se prodávají pod jiným označením?

Odpovědět
Pepa Duchoslav
22. 2. 2021 at 12:54

Dobrý den,

inkjet fotopapíry vyráběné v Německu nemají nic společného s firmou HARMAN Technology (historický výrobce klasických fotomateriálů zn.ILFORD). Je možné, že jeho prodej skončil, to nevíme. Umíme vám ale nabídnout plnohodnotnou náhradu z našeho portfolia inkjet fotopapírů FOMEI.

Vyrábíme inkjet fotopapíry a fotoplátna s vysokým archivačním potenciálem ve spolupráci s renomovanými světovými papírnami a to jak v rolích různých šířek (pro domácí i velkoformátové tiskárny) tak i ve formátech a to od 10×15 až po A2+. V naší ICC laboratoři pak provádíme měření a zpracování ICC profilů pro nejrozšířenější fototiskárny.

INKJET MATERIÁLY FOMEI

Pokud byste měl zájem vyzkoušet, napište na email: fototisk@fomei.com Rádi vám nabídneme a poradíme jaký náš materiál nahrazuje původní I.G.

Josef Duchoslav

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


CAPTCHA Image
Reload Image