Close

Co je negativ ?

Vložili jste film do fotoaparátu, uspořádali jste si snímek a stiskli jste spoušť. Nyní jste zachytili obrázek ve vašem filmu. Když je tento film zpracován, změní tóny objektu. Snadněji, obraz je tmavý tam, kde byl předmět světlý a světlý tam, kde byl předmět tmavý. Výsledný obraz je znám jako negativ. Co dělat dál?

Negativy se pak obvykle používají k vyvolávání fotek tak, že se světlé a tmavé oblasti vrátí jejich původním tónům. Můžete to udělat sami vyvoláním na fotografický papír v temné komoře pomocí zvětšovače nebo kontaktním tiskem. Toto lze provést také prostřednictvím laboratoře (prosím, berte na vědomí, že černobílé a barevné filmy jsou zpracovány jinak, takže se ujistěte, že Vaše laboratoř může zpracovávat černobílé filmy před tím, než začnete s filmem pracovat .

(Zde jsme shromáždili seznam vhodných laboratoří.)

Stejně jako digitální soubory lze použít jeden negativní obraz pro generování mnoha finálních fotografií se širokou škálou odlišných vzhledů. Negativy jsou obvykle proužky nebo listy z průhledné plastové fólie, které vydrží po mnoho generací, pokud s nimi bude dobře zacházeno. Je však důležité si uvědomit, že vyvolaný obrázek může být často nahrazen, pokud je k dispozici negativ, ale samotný negativ je obvykle nenahraditelný. Stejně jako mnoho výtisků může být vyrobeno z jediného negativu, tak chyba na negativu může mít efekt na mnoho výtisků.

Digitální fotografie vedly k různým hybridním vývojům. Mnoho laboratoří nabízí skenovací službu k převodu vašeho negativu do digitálního souboru. Existuje také spousta možností, jak si to můžete udělat sami. Naskenovaný obrázek můžete sdílet online, vytvářet inkoustové výtisky nebo vytvářet stříbrné želatinové výtisky pomocí digitálního zvětšovače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


CAPTCHA Image
Reload Image