Close

Myslete černobíle

Právě černobílé fotografie patří mezi jedny z těch největších a nejznámnějších fotografií, které kdy byly pořízeny. Mistři jako například Ansel Adams, Cartier Bresson, Sir Don McCullin, Marry Ellen Mark a Sebastiao Salgado, a to jmenujeme jen některé, nám dokázali, jak silná a emotivní může černobílá fotografie být.

Víme, že jsme lehce zaujatí. Je zřejmé, že můžeme a budeme opěvovat krásu černobílé fotografie třeba i celý den. Koneckonců, udržovat černobílé filmové snímky na živu je náš cíl a naše vášeň.

Nejde říct, že při rozhodování mezi černobílou a barevnou fotografií existuje správné nebo špatné rozhodnutí – jedná se pouze o osobní preference. Pro spoustu našich zákazníků se černobílá fotografie stala způsobem myšlení. Způsobem práce. Vizualizací finálního obrazu. Vášní, která se může rovnat té naší!

PROČ JSME SI ZAMILOVALI ČERNOBÍLOU FOTOGRAFII

Focení v černobílé je kreativní volba. Absence barev dodá subjektu a scéně pozornost, kterou potřebuje, osvobodí ji od jakýchkoli rušivých elementů, s možností využití prostoru, kompozice, tvarů, linek a objektů způsobem, kterým barevná fotografie nemůže.

Černobílá fotografie Vás nebude nijak svazovat, za to Vás spíše osvobodí od omezení, která přinášejí barvy viditelné našim očím. Umožní Vám ztvárnit a kontrolovat, jak bude Vaše fotka převedena do různých odstínů šedé. Výběr filtrů, filmů, vyvolávacích technik a papírů pro finální tisk – to vše má vliv na dosažený celkový efekt a umožňuje neomezený stupeň kreativity.

Černobílá propůjčuje snímkům nadčasovou kvalitu. Tuto frázi slýcháme často. Mnoho lidí si to interpetuje jako spojení s minulostí, ale podle nás jde o víc, než jen o to. Černobílou fotografii dělá nadčasovou to, že nestárne a nevychází z módy. Může představovat určitý styl a vzhled, aniž by působila zastarale nebo nepřirozeně.

Světlo tvoří základní princip fotografie, a právě focení v černobílé představuje perfektní způsob, jak světlo na fotografii zachytit. Kontrast, kterého u černobílé fotografie dosáhnete díky hře světla a stínu, může dramaticky ovlivnit Váš styl. A právě to dělá z černobílé populární volbu pro portrétovou, pouliční a  krajinovou fotografii, ale samozřejmě i u spousty dalších žánrů.

PROČ PRÁVĚ ČERNOBÍLÁ?

Již přes více než 100 let tvoří naši zákaznící užásné snímky s pomocí produktů ILFORD. Od fotek vojáků v předních liniích až po každodenní život v palácích, prostě fotky ze všech koutů světa – náš film, papíry a chemie vypovídají o měkkých šedých tónech, dramatických kontrastech světla a tmy a spoustě dalších aspektů, kterými se černobílá fotografie může pyšnit.

Dělá nám velkou radost, když vidíme, jak svými snímky převádíte barevný svět do černobílé. I nadále Vás tedy prosíme, abyste s námi svá díla sdíleli. Předvést je můžete hned několika způsoby – skrze sociální sítě (FacebookTwitter a Instagram) nebo se jen stačí zaregistrovat na této stránce (ENG) a ihned můžete nahrát svou foto galerii. Rádi vystavíme snímky, které upoutají naši pozornost.

One Comment on “Myslete černobíle

Bišák
11. 7. 2018 at 9:13

Skvělý článek 🙂

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


CAPTCHA Image
Reload Image